از مجموع سیستم‌های که برای نگه داری مواد غذایی در گذشته تاکنون استفاده شده است یخچال می‌باشد. در برخی موارد یخچال شما با مشکلی از جمله ارور درجه آن رو به رو می‌شود که باید علت چشمک زدن درجه یخچال شناسایی شود. از مجموع علت چشمک زدن درجه یخچال خرابی سنسورهای حساس یخچال است. جهت شناسایی علت چشمک زدن درجه یخچال با زرین سرویس همراه باشید.

زرین سرویس یک شرکت در زمینه تعمیر یخچال و تعمیر لوازم خانگی در انواع برند‌های مختلف سامسونگ، ال جی، امرسان، هیمالیا و … در استان‌های تهران، البرز، شیراز، رشت، گرگان، گیلان، مشهد، مازندران و … می‌باشد در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با علت چشمک زدن درجه یخچال آشنا کنیم.

علت چشمک زدن درجه یخچال و راه حل رفع آن

در این بخش می‌خواهیم علت چشمک زدن درجه یخچال را برای شما توضیح دهیم و همچنین راه حل رفع آن را آموزش دهیم با ما همراه باشید.

علت چشمک زدن درجه یخچال و راه حل رفع آن

علت چشمک زدن درجه یخچال

در اکثر مواقع یخچال شما ارورهایی می‌دهد که با توجه به آن ارورها متوجه خواهید شد که علت چشمک زدن یخچال چیست.
یخچال‌های جدید که دارای صفحه نمایش جهت نمایش درجه یخچال اند توانایی عیب یابی خود را دارند و هر لحظه که با مشکلی رو به رو می‌شوند صفحه نمایش با یک خطوط خاصی آن ایراد را نمایش می‌دهد که در هر برند متفاوت اند و با استفاده از دفترچه راهنما آن‌ها ایرادشان را برطرف کنید.

جهت سرویس و تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید‌بای‌ساید با شماره 44563422-021 تماس بگیرید.

علت چشمک زدن درجه یخچال

· زمانی که یخچال شما به تازگی راه اندازی شده است و دمای آن به سرعت در حال افزایش یافتن است صفحه نمایش یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند و زمانی که به دمای مورد نظر شما می‌رسد دیگر چشمک نمی‌زند یکی از علت چشمک زدن درجه یخچال همین تنظیم نبود دمای آن است.

· یکی دیگر از علت چشمک زدن درجه یخچال ریست کردن یخچال است.
با ریست کردن یخچال دمای آن به هم می‌ریزد و تا زمان تنظیم شدن و به دمای مورد نظر رسیدن مدام در حال چشمک زدن است و سپس تنظیم شدن و دیگر چشمک نمی‌زند.

· پس از تنظیم شدن اگر دوباره متوجه شدید که علت چشمک زدن درجه یخچال این نبود بهتر است که یخچال را به مدت نیم ساعت از برق خارج کنید و سپس آن را به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا یخچال تنظیم شود و دیگر چشمک نزند.

در صورتی که راهکارهای بالا را انجام دادید و علت چشمک زدن یخچال را پیدا نکردید باید بدانید که یک ایراد درون قطعات و سنسورهای یخچال به وجود آمده است که باید بررسی شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شوند.

علت چشمک زدن درجه یخچال ناشی از خرابی قطعات:

1. یخ ساز:

یخ ساز مانند سایر قسمت‌های یخچال دارای قطعات و سنسوری است که در اکثر موارد با مشکلی رو به رو خواهند شد که باعث به وجود آمدن علت چشمک زدن درجه یخچال خواهد شد.
در صورتی که هر کدام از این قطعات از جمله خارج کننده یخ، تعدیل کننده یخ و یا یخ پران خراب شوند باید تعویض شوند.

2. سنسور فریزر:

سنسور فریزر یکی از قطعاتی است که در جهت یخ زدن محیط فریزر فعالیت دارد و در صورتی که با مشکلی رو به رو شود یکی از علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
خرابی سنسور فریزر ناشی از خرابی قطعاتی از جمله اتصال کوتاه،خرابی سوکت سنسور، قطعی مدار برق و خرابی اتصال می‌باشد که در صورت خراب شدن هر کدام از این قطعات باید تعویض شوند و در صورتی که قابل تعمیر بودند می‌توانید آن‌ها را تعمیر کنید.

3. سنسور یخ ساز:

سنسور یخ ساز به خود یخ ساز دستور می‌دهد که چه کاری انجام دهد و یخ ساز از سنسور دستور کارهای خود را می‌گیرد.
خرابی این سنسور ناشی از اتصال کوتاه بودن آن، خرابی سوکت آن، قطع بودن سیم‌های برق، خرابی اتصالات و … می‌باشد که باعث علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
در صورتی که دمای حس شده به واسطه سنسور یخ ساز از -58 درجه فارنهایت کمتر و از 158 درجه فارنهایت بیشتر است یخچال شروع به چشمک زدن کرده و یکی دیگر از علت چشمک زدن درجه یخچال پیدا می‌شود.
در این صورت باید درجه یخچال را تنظیم کنید و اگر بازهم با مشکل رو به رو شدید سنسور یخ ساز را تعمیر و یا تعویض کنید.

4. محفظه جادویی:

محفظه جادویی یکی دیگر از سنسور‌هایی است که به صورت اتوماتیک تنظیم دمای یخچال را انجام می‌دهد و دارای ویژگی‌هایی از قبیل برفک زدایی در چند ساعت، در دمای 3 درجه میوه و سبزیجات را نگه داری می‌کند، خنک کردن نوشیدنی در یک ساعت و … که در برخی موارد علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود که در ادامه دلیل آن را می‌فهمید.
علت چشمک زدن یخچال ناشی از محفظه جادویی این است که دمای حس شده به واسطه محفظه جادویی از -58 درجه فارنهایت کمتر و از 150 درجه فارنهایت بیشتر است.
در اکثر مواقع علت چشمک زدن درجه یخچال اتصال کوتاه بودن، قطع بودن سیم‌ها، خرابی سوکت سنسور، خرابی سنسور محفظه جادویی می‌باشد که باید تعویض و یا تعمیر شود.

5. سنسور برفک زدایی:

سنسور برفک زدایی در صورتی باعث علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود که دمای حس شده به واسطه سنسور برفک زدایی کمتر از -57 درجه فارنهایت و بیشتر از 150 درجه فارنهایت باشد.
و یکی دیگر از علت چشمک زدن درجه یخچال می‌تواند اتصال کوتاه بودن سنسور، خرابی سوکت سنسور، قطعی سیم‌ها، خرابی سنسور و … باشد.

6. سیستم برفک زدایی:

در برخی موارد خطای سیستم برفک زدایی رخ می‌دهد که باعث علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
در صورتی که برفک زدایی یخچال بیشتر از 80 ساعت طول بکشد پیغام خطا روی صفحه نمایش، نمایش داده خواهد شد.

7. فن یخچال:

در برخی موارد خرابی فن یخچال باعث علت چشمک زدن یخچال می‌شود چرا که فن یخچال نمی‌تواند هیچگونه کاری انجام دهد و در این صورت است که صفحه نمایش پیغام خطا می‌دهد و یا شروع به چشمک زدن خواهد کرد.
علت کار نکردن فن قطع بودن سیم‌های آن، اتصال کوتاه بودن آن، خراب شدن موتور فن می‌باشد که باعث بروز علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
و …

در صورتی که یخچال شما پیغام خطا می‌دهد و شما نمی‌توانید با استفاده از این مقاله علت چشمک زدن درجه یخچال را پیدا کنید می‌توانید از زرین سرویس مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی در انواع برند‌های مختلف در استان‌های مشهد، اصفهان، رشت، شیراز، مازندران، تهران، گیلان، البرز، گرگان و … کمک بگیرید.

علت چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا

شرکت هیمالیا یک شرکت ایرانی است که حدودا نیم قرن است که جایگاه مناسبی در میان مردم پیدا کرده و جزء بهترین برندها در تولید یخچال‌های فریزر می‌باشد.
در این بخش می‌خواهیم شما را با علت چشمک زدن یخچال هیمالیا و یا همان پیغام خطا آن آشنا کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

کد خطاعلت چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا
L2درب یخچال ایراد پیدا کرده (باز مانده، لاستیک دور آن خراب شده و ...)
F1فاضلاب یخچال با مشکل روبه شده است و نمی تواند به درستی کار کند و همچنین سنسور داخل کابین یخچال خراب شده است.
F2با مشکل روبه رو شدن سیستم گرمایشی یخچال و همچنین احتمال خرابی سنسور درون کابین
F3امکان بروز مشکل در سنسور تبخیر آب (اواپریتور)، بررسی سیستم تنظیم دمای آب
F4در این حالت باید برد چک شود و یا امکان بروز خطا در تبخیر آب
H1امکان بروز خطا در ارتباط بین صفحه نمایش و برد
H2بروز مشکل در فن و یا سیستم خشک کن یخچال
H3بروز مشکل در سیستم حرارتی که باید چک شود
H4بروز مشکل در سیستم تنظیم دمای خشک کن که باید تنظیم شود
E1بروز مشکل در اتصالات یخچال که باید تعمیر شود
E2مشکل از موتور یخچال است که باید بررسی و تعمیر شود
E3مشکل از سیستم تنظیم دما یخچال است که باید تعمیر شود
E6مشکل از آب گیری یخچال است که باید تعمیر شود
C1برای این کد خطا می گویم که مشکل از مکانیزم تنظیم سطح آب است
C2تخلیه فاضلاب یخچال با مشکل رو به رو شده است که باید تعمیر شود

در صورتی که با این مشکلات رو به رو شدید و نتوانستید علت چشمک زدن یخچال هیمالیا خود را برطرف کنید از زرین سرویس کمک بگیرید.

علت چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال ال جی

علت چشمک زدن درجه یخچال‌های ال جی همان طور که در قسمت علت چشمک زدن درجه یخچال برای شما گفتیم به همان دلیل است.
از مجموع علت‌هایی که باعث علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود باید بگویم که خرابی سنسور‌های یخ ساز، محفظه جادویی، برفک زدایی، فریزر و همچنین قطع بودن سیم‌ها و سایر علت‌های دیگر.
در صورتی علت چشمک زدن یخچال ال جی خود را نمی‌دانستید با توجه به ارور که داده شده است می‌توانید آن را پیدا کنید پس از اینکه متوجه ارور شدید می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنما یخچال مشکل را پیدا کرده و در جهت تعمیر آن اقدام کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال ال جی

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ این است که در بیشتر مواقع درجه یخچال تنظیم نیست و باید تنظیم شود تا یخچال چشمک نزند.
در بیشتر مواقع تنظیم نبودن به دلیل راه اندازی جدید یخچال است و یا اینکه یخچال به تازگی ریست شده است و پس از مدتی خودش درست خواهد شد.
ولی در بعضی مواقع علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ خرابی بعضی از سنسورهای یخچال است که باید تعمیر و یا تعویض شوند.
برای پیدا کردن علت چشمک زدن یخچال سامسونگ باید به پیغام‌های خطایی که روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید توجه کنید و با توجه به آن‌ها علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ را پیدا کنید و سپس برای تعمیر آن اقدام کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان

علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان چند دلیل متفاوت دارد که می‌خواهیم شما را با آن‌ها آشنا کنیم.
در برخی موارد علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان تنظیم نبودن دمای یخچال شماست که پس از تنظیم شدن یخچال دیگر چشمک نمی‌زند.
از دیگر علت چشمک زدن یخچال امرسان بروز مشکل در درب یخچال است که باعث می‌شود ما را مطلع کند.
علت چشمک زدن یخچال امرسان با توجه به نوع پیغام خطا معلوم می‌شود که با توجه به آن پیغام می‌توانید علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان را تشخیص دهید و به راحتی آن را تعمیر کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل در هر مدل آن متفاوت است که با توجه به دفترچه راهنما یخچال می‌توانید علت آن را پیدا کنید و به راحتی جهت تعمیر و یا تنظیم آن اقدام کنید.
البته برای مثال شما را با چند علت چشمک زدن یخچال الکترواستیل آشنا خواهیم کرد.
در برخی موارد پس از تنظیم دمای یخچال دیگر یخچال هیچگونه اروری را نمایش نمی‌دهد ولی در برخی موارد ارورها ناشی از خرابی قطعات و سنسورهای درون یخچال اند که باید تعمیر شوند.

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترو استیل

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال پارس

علت چشمک زدن درجه یخچال پارس هم می‌تواند مانند سایر یخچال‌ها دلایلی از جمله خرابی سنسورها، قطعی سیم‌ها، مشکل درب یخچال و یا از برفک زدن یخچال باشد.
برای پیدا کردن علت چشمک زدن درجه یخچال پارس باید به پیغام‌های روی صفحه نمایش توجه شود و با توجه به پیغام‌ها علت را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.
برای برطرف کردن این مشکلات در برخی موارد باید سنسورها تعمیر یا تعویض شوند و یا علت برفک زدن یخچال پیدا شده و برطرف شود و همچنین علت خرابی درب یخچال هم پیدا شود و سایر دلایل دیگر که در بالا به طور کلی توضیح داده شدند.

علت چشمک زدن درجه یخچال پارس

علت چشمک زدن درجه یخچال

در صورتی که توانایی رفع علت چشمک زدن یخچال خود را ندارید کافی است از زرین سرویس کمک بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل یخچال فریزر شما را در هر برندی که هست برطرف کند.
فقط کافی است هم اکنون به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید و یا با استفاده از تماس تلفنی این کار را انجام دهید و از خدمات بی نظیر ما بهره ببرید.