به صورت کلی پس از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی امکان اینکه بوی بدی از ماشین لباسشویی ساطع شود وجود دارد. که دلیل واضحی دارد چرا که تمام میکروب‌ها و باکتری‌های روی لباس را گرفته و آن را تمیز به شما تحویل می‌دهد برای از بین بردن آن باید رسوب زدایی ماشین لباسشویی و جرم گیری ماشین لباسشویی انجام شود که در ادامه آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی داده می‌شود.

جهت سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی با شماره 53229-021 تماس بگیرید.

چه زمانی جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی نیاز است؟

در جواب به این سوال که چه زمانی جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی نیاز است باید بگویم زمانی که لباس‌ها پس از شستشو چرک مرده شوند و یا اینکه لباسشویی بوی بد بدهد.

· تمیز نشدن لباس‌ها یکی از علائمی‌است که به شما هشدار می‌دهد که باید رسوب گیری لباسشویی انجام شود.
تمیز نشدن لباس‌های برای کسانی که آلرژی پوستی دارند و یا کودکان و نوزادان بسیار خطرناک است و همچنین برای افراد سالم هم باعث بروز قارچ‌های پوستی خواهد شد که با جرم گیری ماشین لباسشویی می‌توانید از آن‌ها جلوگیری کنید.

· از دیگر علت‌های که باید جرم گیری و رسوب گیری ماشین لباسشویی انجام شود این است که با ماندن باکتری‌ها درون لباسشویی که یک محیط مرطوب است پس از مدتی بوی بدی تولید می‌شود که باعث می‌شود لباس‌های شما هم بو بگیرند.
در صورتی که شما لباس‌های خود را با لباسشویی شستشو می‌دهید که لباس‌ها تمیز شوند ولی لباس‌های شما کثیف تر می‌شوند و به صورت کلی کاربرد لباسشویی را زیر سوال می‌برند.

چه زمانی جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی نیاز است؟

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

در صورتی که می‌خواهید جرم گیری و رسوب گیری لباسشویی خود را انجام دهید می‌توانید در ادامه این مقاله با آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب گیری ماشین لباسشویی این کار را انجام دهید.
در صورتی که توانایی  رسوب گیری ماشین لباسشویی خود را ندارید می‌توانید از نمایندگی نصب، تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی زرین سرویس در هر منطقه در استان‌های مشهد، گرگان، شیراز، اصفهان، گیلان، تهران، البرز، ورامین و … کمک بگیرید.

چگونه ماشین لباسشویی را رسوب زدایی کنیم؟

در بخش قبل شما را با علت‌های رسوب گیری ماشین لباسشویی آشنا کردیم و در این بخش می‌خواهیم چگونگی انجام این کار را برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.
در این بخش می‌خواهیم رسوب زدایی ماشین لباسشویی را با ارزان ترین روش به شما آموزش دهیم.

چگونه ماشین لباسشویی را رسوب زدایی کنیم؟

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

مواد مورد نیاز جهت رسوب گیری لباسشویی سرکه، جوش شیرین، آب و اسفنج می‌باشد که آب و جوش شیرین به هم اندازه هم می‌ریزیم ولی سرکه را چهار برابر این دو برای این کار نیاز به مقدار زیادی از این مواد نداریم برای مثال دو پیمانه سرکه و باقی مواد را مطابق آن چیزی که گفتیم اضافه می‌کنید.
در ادامه باید بگویم که محلول آب و جوش شیرین را درون ماشین لباسشویی می‌ریزیم و سپس سرکه را به آن اضافه می‌کنیم و در این مرحله آب داغ با درجه بالا را به آن اضافه می‌کنیم و ماشین لباسشویی را مثل همیشه روشن می‌کنیم و اجازه می‌دهیم کارش به پایان برسد.
این محلول رسوب زدایی ماشین لباسشویی را انجام می‌دهد و در آخرین مرحله با اسفنجی که از قبل آماده کردید دیگ و لاستیک درب ماشین لباسشویی را پاک می‌کنید و آن را خشک می‌کنیم.
مواد موجود در این محلول که در دسترس همگی شما هم می‌باشد را می‌توانید درست کنید و حداقل هر سه ماه یک بار هم رسوب زدایی را انجام دهید.
برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی می‌توانید از روش‌های دیگر از جمله قرص‌ها و پودرهای رسوب زدایی هم استفاده کنید که بسیار خوب عمل می‌کنند.

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

در این بخش می‌خواهیم شما را با چگونگی جرم گیری ماشین لباسشویی آشنا کنیم که در صورت جرم گرفتن ماشین لباسشویی می‌تواند علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی شود.
در ادامه می‌خواهیم مرحله به مرحله شما را با آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی آشنا کنیم.

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

1. در مرحله اول دریچه مواد شوینده را باید تمیز کنیم و جرم گیری آن را انجام دهیم.
با توجه به دفترچه راهنما محفظه مواد شوینده را از جایگاه خود خارج می‌کنیم و با استفاده از مواد شوینده مناسب مانند جوش شیرین، قرص جرم گیری، پودر جرم گیری و … به کمک مسواک جرم را از بین برده و سپس آن را شستشو دهید.

2. در مرحله بعدی جرم گیری ماشین لباسشویی به کمک دفترچه فیلتر آن را پیدا کنید.
با توجه به نکات دفترچه فیلتر را باز کرده و در صورتی که شیء یا آشغال درون آن بود آن‌ها را خارج کنید و با مسواک و مواد شوینده جرم گیری آن را انجام دهید.

3. در این مرحله از جرم گیری ماشین لباسشویی باید لاستیک دور درب را جرم گیری کنید.
در حالت عادی هر بار پس از شستن لباس‌ها باید با استفاده از اسفنج یا یک پارچه تمیز دور لاستیک را پاک کنید چرا که آب داخل آن مانده و باعث رشد باکتری و میکروب در آن محیط می‌شود.

ولی برای جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی می‌توانید هم اکنون با استفاده از مواد شوینده و اسفنج آن را جرمگیری کنید.

4. در مرحله بعدی جرم گیری ماشین لباسشویی باید دیگ ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم که این کار را می‌توانید با استفاده از جوش شیرین و یا قرص جرم گیری و یا پودر جرم گیری انجام دهید و در صورتی که لباسشویی شما بو می‌دهد می‌توانید به آن یک پیمانه سرکه سفید اضافه کنید و ماشین لباسشویی را در حالت عادی شستشو قرار دهید تا جرم گیری انجام شود و البته باید بگویم که آب داغ هم باید به آن اضافه شود که بهترین درجه برای آب 60 درجه است.

جرم گیری ماشین لباسشویی همین گونه انجام می‌شود که برای شما توضیح دادیم که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهید شد.

آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

در دو قسمت قبل شما را به پاسخ سوال چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری و رسوب زدایی کنیم رسید که در این بخش هم منظور ما همین است البته در این بخش به نکاتی هم جهت جلوگیری از جرم گرفتن ماشین لباسشویی اشاره می‌کنیم.

آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین با استفاده از چند نوع ماده شویند امکان پذیر است از جمله این مواد شوینده‌ها قرص جرم گیری، پودر رسوب زدایی و جوش شیرین و سرکه که بسیار تاثیر گذار اند می‌باشند.
شما می‌توانید هر کدام از این مواد‌ها را که در دسترس خود دارید داخل ماشین لباسشویی انداخته و آن را مثل همیشه روشن کنید و به آن آب داغ اضافه کنید پس از این که کار ماشین لباسشویی به اتمام رسید درون ماشین را با استفاده از یک اسفنج خشک کنید به همین راحتی جرمگیری ماشین لباسشویی شما انجام شد.
و اما نکاتی که اگر به آن‌ها توجه کنید کمتر به جرمگیری و رسوب گیری ماشین لباسشویی نیاز است این است که بیشتر از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید تا مایع لباسشویی، چرا که مایع درون لباسشویی باقی می‌ماند ولی پودر نه.
و نکته دیگر اینکه پس از به اتمام رسیدن شستشوی لباس‌ها درب لباسشویی را مدتی باز بگذارید تا رطوبت داخل لباسشویی خشک شود چرا که رطوبت موجود درون لباسشویی باعث تجمع میکروب‌ها و باکتری‌ها شده و باعث به وجود آمدن بوی بد درون لباسشویی خواهد شد و در مرحله بعدی شستشو لباس‌ها بوی بد می‌گیرند.

نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

بهتر است بدانید در صورت جرم گرفتن دیگ ماشین لباسشویی نمی‌تواند به خوبی بچرخد و همین جرم گرفتن هم یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خواهد شد.

جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی‌های ال جی یکی از بهترین برند‌ها درون بازار می‌باشند که باید بگویم این نوع ماشین لباسشویی جرم گیر مخصوص خود را دارند.

جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی به واسطه ی جرم گیر ال جی انجام می‌شود.
جرم گیر ال جی بسیار با کیفیت است و به بهترین صورت ممکن جرم گیری ماشین لباسشویی را انجام می‌دهد.
برای جرم گیری ماشین لباسشویی فقط کافی است یکی از ساشه‌های موجود درون بسته را به همراه پودر ماشین لباسشویی به همراه آب داغ درون محفظه ماشین لباسشویی ریخته و البته توجه داشته باشید که لباس درون ماشین لباسشویی نباشد تا به سرعت جرم گیری ماشین لباسشویی انجام شود.
جرم گیر ماشین لباسشویی ال جی علاوه بر رسوبات باکتری‌ها و لجن‌های درون لباسشویی را هم از بین می‌برد و همین امر یکی از ویژگی‌های بارز آن است که این جرم گیر را از بقیه متمایز می‌کند.

جرم گیری ماشین لباسشویی بوش

جرم گیری ماشین لباسشویی بوش هم یکی دیگر از کارهای مهم است که باید هر چند ماه یک بار انجام شود.
جرم گیری با استفاده از مواد شوینده مناسب انجام می‌شود منظور از مواد شوینده مناسب این است که از مواد شوینده ای که دارای خورندگی کنترل شده باشد که به فلز ماشین لباسشویی شما آسیب وارد نکند.
به صورت کلی بهتر است از مواد شوینده ای چند کاره (بوگیر، رسوب زدا، آنتی باکتریال) استفاده کنید که در یک مرحله بتوانند همه این کار‌ها را انجام دهد.
جرم گیری ماشین لباسشویی بوش اینگونه انجام می‌شود که مواد شوینده را با آب داغ وارد ماشین لباسشویی می‌کنید و بدون لباس آن را به کار می‌اندازید و پس از به اتمام رسیدن کار آن دیگ را خشک می‌کنید.

جرم گیری ماشین لباسشویی بوش

آموزش گام به گام جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

در صورتی که توانایی جرم گیری ماشین لباسشویی خود را در انواع برند‌های سامسونگ، پاکشوما، دوو و … را ندارید می‌توانید از تیم متخصص و حرفه ای زرین سرویس کمک بگیرید.