کولر گازی پنجره ای یکی از انواع کولر گازی‌هایی است که در منازل با متراژ کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد ممکن است این نوع کولر گازی دچار مشکلاتی شوند که باید برای آن عیب یابی کولر گازی پنجره ای انجام شده و سپس به تعمیر کولر گازی پنجره ای بپردازید. برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای در ادامه با زرین سرویس همراه باشید.

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای به یکی از انواع کولر گازی‌ها گفته می‌شود که به صورت کلی دارای یک یونیت می‌باشد.
کولر گازی پنجره ای، با توجه به نامش پشت پنجره نصب شده که نصف آن درون محیط داخلی و نیمه دیگر آن درون محیط خارجی قرار خواهد گرفت.
کولر گازی پنجره ای در زبان خارجی Room Air Conditioner نامیده می‌شوند.
ساده ترین نوع سیستم‌های تهویه مطبوع، کولر گازی‌های پنجره ای می‌باشند.

کولر گازی پنجره ای

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

عیب یابی کولر گازی پنجره ای

اگر از کولر گازی‌های پنجره ای در منزل خود استفاده می‌کنید حتما با برخی مشکلات در آن‌ها روبرو شده اید که در این بخش قصد داریم عیب یابی کولر گازی پنجره ای را برای شما توضیح دهیم با زرین سرویس مرکز تعمیرات کولر گازی همراه باشید.

عیب یابی کولر گازی پنجره ای

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

  • روشن نشدن کولر گازی پنجره ای

بیشترین علت روشن نشدن کولر گازی پنجره ای مربوط به قطع بودن اتصالات برقی آن است.
برای مثال ممکن است که شما هواستان نباشد و دوشاخه آن را به برق متصل نکرده باشید و یا اینکه از از اتصال آن مطمئنید باید پریز را به کمک فازمتر بررسی کنید.
برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای در این حالت باید اتصالات و سیم کشی‌های داخلی سیستم را بررسی کنید و اگر قطع بودند آن‌ها را وصل کنید.
از دیگر مشکلات آن بالا پریدن فیوز برق است که باعث کار نکردن کولر گازی می‌شود.
در آخرین مرحله می‌گویم که احتمال خرابی قطعات برد اصلی زیاد است و آن‌ها را به کمک یک مولتی متر بررسی می‌کنید و در صورتی که هر کدام از آن‌ها دچار مشکل بود آن را تعویض می‌کنید.

  • خنک نکردن محیط توسط کولر گازی پنجره ای

در صورتی که کولر گازی پنجره ای نتواند به درستی محیط را خنک کند برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای باید چند قسمت مختلف را بررسی کنید.
کثیفی فیلترها یکی از موارد است که باعث بروز مشکل خنک نکردن محیط خواهد شد که برای برطرف کردن این مشکل باید فیلترها را تعویض و یا شستشو دهید.
از دیگر علت‌های بروز این مشکل خرابی کندانسور هم می‌باشد که با بررسی و تعمیر آن می‌توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

  • روشن خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای

برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای در این حالت باید ترموستات، گاز مبرد و فین‌های کندانسور بررسی شوند.
ترموستات یکی از قطعاتی است که وظیفه آن روشن و خاموش کردن کولر گازی در زمانی است که دمای محیط به میزان مورد نظر شما برسد.
برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای در برخی مواقع ممکن است که ترموستات خراب شده باشد و دما را به درستی تشخیص ندهد و در زمان نامناسبی به صورت ناگهانی خاموش و یا روشن می‌شود.
در صورتی که می‌خواهید به عیب یابی کولر گازی پنجره ای خود بپردازید برای این حالت باید فین‌های کندانسور را بررسی کنید چرا که ممکن است آشغال درون آن‌ها گیر کرده باشد و در عملکرد کولر گازی پنجره ای شما اختلال ایجاد کنند و به صورت ناگهانی کولر گازی خاموش شود، برای تعمیر کولر گازی پنجره ای در این حالت باید آشغال‌ها را از آن خارج کنید.

  • علت یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای

درباره علت یخ زدگی کولر گازی پنجره ای باید به چند مورد که تقریبا تشابه زیادی با علت یخزدگی کولر گازی دو تیکه دارند اشاره کنیم.
برای مثال یکسره کار کردن کمپرسور باعث بروز این مشکل می‌شود چرا که با کار کردن یکسره آن دمای محیط بالا رفته و باعث یخزدگی خواهد شد پس برای رفع این مشکل کولر گازی پنجره ای، باید دمای ترموستات را به درستی تنظیم کنید و تعمیر کولر گازی پنجره ای را انجام دهید.
خرابی فن کولر گازی پنجره ای هم یکی دیگر از دلایل یخزدگی کولر گازی می‌باشد.
در این حالت هوای سرد به واسطه فن به بیرون منتقل نمی‌شود و باعث یخ زدن کولر گازی پنجره ای خواهد شد.
همچنین باید بگویم که برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای در این حالت باید شبکه اپراتورها بررسی شود و چرا که ممکن است با مسدود بودن آن‌ها یخزدگی در کولر گازی پنجره ای به وجود آید.

مشکلات کولر گازی پنجره ای و نحوه رفع آن‌ها

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

در صورتی که با مطالعه این قسمت توانایی عیب یابی کولر گازی پنجره ای خود را نداشتید می‌توانید به آموزش عیب یابی کولر گازی مراجعه کرده و به صورت کامل علت‌های آن را بیابید.

ارورهای کولر گازی پنجره ای

ارورهای کولر گازی پنجره ای یکی از موارد پر اهمیت در عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای می‌باشد.
برای مثال شما با توجه به ارور کولر گازی می‌توانید تشخیص دهید که چه ایراداتی در کولر گازی شما بروز کرده است.
پس از اینکه ارور را مشاهده کردید می‌توانید به دفترچه راهنما مراجعه کرده و علت بروز کد خطا را شناسایی کنید.
در صورتی که به هر دلیلی دفترچه راهنما در دسترس شما نبود بهترین راه مراجعه به اینترنت است.
اما اگر به سایتی مراجعه کردید که کد خطاها را به صورت کامل به شما نشان نداد بهتر است که به کامل ترین لیست ارور کولر گازی در زرین سرویس مراجعه کنید.
و اما در آخر اگر توانایی شناسایی ارورها ، عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای را ندارید بهتر است که از یک مرکز تخصصی عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای کمک بگیرید.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای اصلا کار آسانی نیست و حتما برای انجام این کار باید تخصص کافی داشته باشید.
در صورتی که خود شما قصد انجام این کار را دارید بهتر است که درباره چگونگی عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای مطالعه و یا تجربه کافی داشته باشید.
علت اینکه می‌گویم باید تجربه داشته باشید این است که به سایر قطعات دستگاه و همچنین خودتان آسیب وارد نکنید.
بهترین راه تعمیر کولر گازی پنجره ای این است که با مرکز تخصصی زرین سرویس در تهران، البرز، کرج، ورامین، مشهد، رشت و … تماس گرفته و یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن از خدمات بی نظیر زرین سرویس بهره مند شوید.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای در زرین سرویس با توجه به مشکل به وجود آمده در آن تعیین می‌شود.
همچنین یکی دیگر از علت‌های تعیین کننده هزینه عیب یابی و تعمیر  کولر گازی پنجره ای مدل و برند کولر گازی می‌باشد.
در صورتی که قصد دارید عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای خود را انجام دهید می‌توانید به صورت آنلاین هم اکنون در همین سایت سفارش خود را ثبت کنید و یا اینکه در وقت اداری با شماره  44563422-021 تماس بگیرید.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای