یخچال هیمالیا یکی از محبوب ترین کالاهای ایرانی برای خریداران به شمار می‌رود. از آن جا که یخچال محل نگهداری مواد خوراکی است از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. کارخانه یخچال هیمالیا در جهت رفاه مردم سرزمین خویش ایده‌های بسیار کاربردی و جذابی را از جمله نمایشگر یخچال هیمالیا برای تولیدات خود به ارمغان آورده است. در این مقاله ما قصد داریم شما عزیزان را با مفهوم و کارایی نمایشگر یخچال هیمالیا بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با مفهوم نمایشگر یخچال هیمالیا

پنل نمایشگر یخچال کمک بسیاری در کنترل تنظیمات این کالای سرمایشی ایجاد کرده است

قبل از اینکه با کاربرد‌های نمایشگر یخچال هیمالیا آشنا شوید. بهتر است بدانید نمایشگر یخچال هیمالیا در کجای یخچال قرار دارد و دارای چه نوع ساختاری است ؟ برای دسترسی آسان و حفظ زیبایی ظاهری یخچال، نمایشگر هیمالیا بر روی درب یخچال‌ها قرار گرفته است . یک صفحه بسیار شفاف که دارای ال سی دی است، که کلیدهایی بر روی آن وجود دارد. هرکدام از آن‌ها وظیفه خاصی را انجام خواهند داد. با توجه به این امر که وظیفه اصلی نمایشگر و تنظیم کارایی‌های یخچال است. یکی از کارایی‌های کلید‌های پنل نمایشگر یخچال هیمالیا تنیطم دمای یخچال شما است. بنابراین اگر شما به خوبی دمای یخچال خود را تنظیم کنید. از یخ زدن و یا برعکس فاسد شدن مواد خوراکی خود در امان خواهید بود.

 

معرفی کلید‌های نمایشگر یخچال هیمالیا

آموزش و معرفی کامل کلید‌های نمایشگر یخچال‌های هیمالیا کمک بسیاری به سالم نگهداشتن مواد خوراکی شما خواهد کرد

حال که به طور کلی با نمایشگر یخچال هیمالیا و کاربرد آن آشنا شده اید. نوبت به معرفی کلید‌های این پنل نمایش است. به طور کلی پنل نمایش شامل پنج کلید است که هر کدام کار به خصوصی را انجام خواهند داد. در ادامه به معرفی پنج کلید نمایشگر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

نحوه عملکرد کلید‌های نمایشگر یخچال هیمالیا

کلید POWER:

همانطور که می‌دانید کلمه POWER برای برق یک دستگاه استفاده می‌شود. بنابراین دکمه خاموش روشن را به دکمه برق POWER اختصاص پیدا می‌کند.. اما باید بدانید که یک بار فشردن این دکمه کافی نخواهد بود. برای روشن یا خاموش کردن یخچال تنها کافی است برای سه ثانیه دکمه ON و یا OFF را بفشارید. به همین سادگی شما عزیزان می‌توانید یخچال خود را در حالت روشن و یا خاموش قرار دهید.

  • کلید MODE:

هرگاه بخواهید حالت‌های تنظیم شده یخچال خود را به حالت پیش فرض اولیه برگردانید می‌توانید با استفاده از کلید MODE و نگهداری آن به مدت سه ثانیه حالت آن را تغییر دهید. در این صورت حالت چشمک زن پنل فعال خواهد شد. بنابراین شما خواهید توانست با استفاده از جهت‌ها دمای یخچال را تغییر دهید.

کلید SUPER:

اگر قصد دارید یخچال و فریزر شما در حالت سردتری قرار گیرد. شما می‌توانید از حالت SUPER استفاده کنید. بنابراین یخچال و فریزر شما بیشتر کار می‌کند و زمان استراحت کمتری را دارد بخاطر داشته باشید که استفاده مداوم از این حالت ممکن است به موتور یخچال و فریزر شما آسیب برساند.

  • کلید MUTE:

بدون شک بار‌ها برای شما اتفاق افتاده است که درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگهدارید. یا به نوعی دیگر درب یخچال را به خوبی نبسته باشید. در این صورت بعد از گذشت یک زمان خاص صدایی برای آگاه سازی افراد از باز بودن درب یخچال پخش خواهد شد . نه تنها این امر باعث می‌شود درب یخچال را کم تر باز نگهدارید بلکه از سوختن ناشی از باز ماندن درب یخچال بسیار مطلوب خواهد بود. حال اگر شما به هر دلیلی مایل به پخش این موسیقی کوتاه و با خبر شدن از باز ماندن درب یخچال خود نیستید. کلید MUTE به شما کمک می‌کند تا تمامی‌این صدا‌ها را در حالت سکوت قرار دهید.

  •  کلید LOCK:

با وجود کلید LOCK  امکان قفل کردن برخی از کلیدها برای مشتری بوجود خواهد آمد. حال اگر بخواهید کلیدهای قفل شده را از حالت LOCK خارج کنید تنها کافی است برای مدت سه ثانیه آن را فشار داده و نگهدارید.

 نکاتی مهم  که باید در رابطه با کلید‌های نمایشگر یخچال هیمالیا بدانید

با خواندن این مطلب احتمالا متوجه شده اید که پنل نمایشگر چه نوع خدماتی را می‌تواند به سادگی دراختیار شما قرار بدهد. در این صورت لازم است بدانید اگر به خوبی و بدون دقت از کلید‌های پنل نمایشگر یخچال خود استفاده کنید ممکن است چه اتفاقاتی برای شما رخ دهد. در ادامه در جهت بررسی دو نکته مهم با ما همراه باشید.

  • اهمیت آشنایی با کلید MUTE را فراموش نکنید. چرا که اگر در حالت خاموش باشد هیچ صدایی برای  شما پخش نخواهد شد
  • کلیدLOCK، اگر کلید قفل را برای از بین بردن تمامی‌قفل‌ها راه اندازی کنید..هر فردی در منزل شما می‌تواند تنظیمات یخچال را تغییر دهد بنابراین اگر نباید چنین اتفاقی بیفتد کلید قفل یخچال خود را به حالت قفل برخی کلید‌ها در بیاورید.

علت از کار افتادن نمایشگر یخچال هیمالیا چیست ؟

بدون شک می‌توان گفت مزایای نمایشگر یخچال هیمالیا بسیار بیشتر از معایب آن است. و به نوعی امری طبیعی است که در بعضی مواقع صفحه نمایشگر شما از کار بیفتد. بنابراین هرگاه از عدم فعالیت صفحه نمایش خود اطمینان پیدا کردید. باید  بدانید که نقص صرفا از کارخانه هیمالیا نیست و ممکن است مشکلی بسیار کوچک همانند: قطعی برق، سوختگی پنل در اثر قطع و وصل شدن برق علت اصلی از کار افتادن نمایشگر یخچال شما باشد.  پیشنهاد ما به شما عزیزان مراجعه به سایت زرین سرویس است چرا که در سایت زرین سرویس کارشناسان دوره دیده و خبره ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها راهنمایی لازم را دریافت کنید.

در صفحه ” نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید ” می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرابی یخچالتان بدانید.