وجود کولر گازی شارپ برای خنک نگه داشتن منزل شما به خصوص در فصل تابستان ضروری است. غالباً ، باز کردن یک پنجره یا اجرای یک فن در یک روز گرم تابستان کافی نیست. خبر خوب این است که تعدادی روش وجود دارد که با بکار گیری آن‌ها می‌توانید مشکل یک کولر گازی معیوب را به تنهایی تشخیص داده و به تعمیر آن بپردازید کنید. در این مقاله نکاتی در مورد عیب یابی و تعمیر کولر گازی شارپ بررسی شده و چند موضوع و راه حل رایج را برجسته می‌کند تا بتوانید کولر گازی خود را به تعمیر کنید.

عیب یابی کولر گازی شارپ

عیب یابی کولر گازی شارپ

عیب یابی کولر گازی شارپ

  • آیا فیلتر کولر گازی کثیف است؟

اگر فیلتر کولر گازی Sharp مسدود و کثیف شده است ، می‌تواند باعث کاهش راندمان عملیاتی سیستم و کاهش توانایی آن در خنک شدن هوا شود. هر ماه فیلتر را تمیز کنید ، مخصوصاً اگر حیوانات خانگی دارید یا اینکه سیستم شما همیشه روشن است!

  • آیا دستگاه‌های برقی دیگری نیز در نزدیکی کولر گازی قرار دارند؟

اگر تلویزیون ، مایکروویو یا یخچال را نزدیک سیستم خود قرار داده اید ، زمان آن رسیده است که آن‌ها را جابجا کنید. این دستگاه‌ها هوای گرم زیادی را آزاد می‌کنند. در نتیجه ، هنگامی‌که قرار است کولر گازی دیگر خاموش شود ، بازده خنک کننده کولر گازی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

  • آیا درب‌های اتاق شما به درستی بسته شده اند؟

بررسی کنید که آیا تمام پنجره‌ها و درها به درستی بسته شده اند تا مطمئن شوید هوای گرم از بیرون وارد نمی‌شود.

  • آیا کولر گازی شما تنظیمات نادرست ترموستات دارد؟

غالباً ترموستات‌ها درجه صحیح دما را ارائه نمی‌دهند. به عنوان مثال ، سیستم شما ممکن است اتاق را در 23 درجه خنک کند ، در حالی که ترموستات می‌تواند 25 درجه را نشان دهد. برای رفع این مشکل ، ترموستات خود را تمیز کرده و محل آن را بررسی کنید تا در معرض نور خورشید نباشد. اگر مشکل ادامه دارد ، برای رفع آن با تکنسین زرین سرویس تماس بگیرید.

  • خراب شدن کمپرسور

کمپرسور در فضای باز باید از هوای کافی در داخل و خارج برخوردار باشد. اطمینان حاصل کنید که چیزی در مقابل کمپرسور وجود ندارد. گیاهان ، مبلمان یا هر چیز دیگری را که مانع از ورود و خروج هوا می‌شود ، بردارید.

  • کمپرسور اجرا می‌شود اما فن این کار را نمی‌کند.

در این مرحله از عیب یابی کولر گازی شارپ اشکال از موتور فن است و برای تعمیر کولر گازی شارپ باید به تعمیر موتور فن پرداخت.

این راهنمای عیب یابی کولر گازی شارپ ، چند مشکل برتر کولر گازی را که مردم با آن روبرو هستید ، پوشش می‌دهد. برای سایر مشکلات مهم بهتر است با یک متخصص تعمیر کولر گازی شارپ تماس بگیرید.

نکاتی درباره عیب یابی کولر گازی شارپ

نکاتی درباره عیب یابی کولر گازی شارپ

نکاتی درباره عیب یابی کولر گازی شارپ

  • اطمینان حاصل کنید که ترموستات به درستی تنظیم شده است. در صورت تنظیم نادرست ترموستات، ممکن است کولر گازی شما به روشی که شما می‌خواهید کار نکند. و دچار اختلال در عملکرد شود.
  • فیلتر هوا را تعویض کنید. اگر فیلتر خیلی کثیف شود ، هوا نمی‌تواند به درستی جریان یابد. در نتیجه ، کولر گازی شما به هیچ وجه کار نخواهد کرد. سیستم‌های کولر گازی شارپ به فیلترهای کثیف هوا بسیار حساس هستند. اگر آخرین باری که فیلترها را تعویض کردید ، به یاد نمی‌آورید ، زمان آن رسیده که آن‌ها را تغییر دهید.
  • دریچه‌های هوا را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه مجرای هوا و منافذ هوا تمیز است. اگر آن‌ها دچار گرد و غبار یا خاک گرفتگی شوند ، هوا نمی‌تواند به درستی جریان یابد. به سادگی تمیز کردن دریچه‌های هوا می‌تواند پاسخگوی مشکلات شما باشد.

همچنین ممکن است مشکلاتی در مجاری هوا وجود داشته باشد که شما نمی‌توانید ببینید. مواردی مانند آلودگی می‌تواند مانع از کارآیی کولر گازی شما شود.

تعمیر کولر گازی شارپ

تعمیر کولر گازی شارپ

تعمیر کولر گازی شارپ

دانستن برخی از مشکلات رایج کولر گازی و نحوه عیب یابی آن‌ها می‌تواند در طولانی مدت در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. با این وجود ، درک همه راه‌هایی که یک سیستم می‌تواند به آن عمل نکند یا از کار بیفتد ، به تخصص و آموزش تخصصی نیاز دارد. اگر با کولر گازی خود مشکلی در عملکرد دارید و نمی‌توانید آن‌ها را به دنبال نکات ارائه شده برطرف کنید ، حتماً قبل از اینکه مسئله بزرگ شود باید اقدام به تعمیر کولر گازی شارپ نمایید.

کد خطا کولر گازی شارپ

کد خطا کولر گازی شارپ

کد خطا کولر گازی شارپ

EE   قفل شدن کلید‌ها

E0  اختلال در عملکرد پمپ آب

E1  فشار بالای کمپرسور

E2  کمپرسور دچار یخ زدگی شده است

E3  فشار پایین کمپرسور

E4  دما بالای کمپرسور

E5  خرابی کمپرسور

E6  اختلال در عملکرد انتقال

E8  خرابی فن داخلی

E9  اختلال در جریان آب

FF  ارتباطات کنترلی متصل خراب شده است

F0  اختلال در عملکرد سنسور فضای داخلی

F1  اختلال در عملکرد سنسور اواپوراتور

 F2  اختلال در عملکرد سنسور کندانسور

F3  اختلال در عملکرد سنسور فضای خارجی

F4  اختلال در عملکرد سنسور هوای خروجی

F5  اختلال در عملکرد سنسور فضا روی صفحه نمایش

خدمات زرین سرویس در عیب یابی و تعمیر کولر گازی شارپ

خدمات زرین سرویس در عیب یابی و تعمیر کولر گازی شارپ

خدمات زرین سرویس در عیب یابی و تعمیر کولر گازی شارپ

در هنگام اختلال در عملکرد کولر گازی کارشناسان خدمات زرین سرویس می‌توانند مشکل را پیدا کنند.  تکنسین‌های ما با اخذ گواهینامه استاندارد ، بهترین‌ها در این صنعت هستند. برای ارائه خدمات خارق العاده و رضایت مشتری به آن‌ها متکی باشید.  ما به کار با کیفیت خود بسیار اعتقاد داریم و آن را با تضمین 100٪ ارائه می‌دهیم. نبود سرویس روتین می‌تواند باعث اختلال در سیستم کولر گازی شما شود.  ما می‌توانیم تعمیرات گران قیمت را کاهش دهیم. این می‌تواند در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه‌های بیشتر شود.در هنگام تعمیر کولر گازی شارپ نگران قیمت‌ها نبوده و با شماره تماس 44563422-021 جهت تعمیر ارتباط حاصل نمایید.