پکیج ایمرگاس یکی از انواع مدل پکیج‌هایی است که توانسته طرفداران زیادی را به دلیل مزایایی که ارائه می‌دهد پیدا کند. اما یکی از مشکلاتی که اکثر مواقع مصرف کنندگان با آن روبرو هستند بحث یک تعمیرکار کاربلد برای عیب یابی و تعمیر پکیج ایمرگاس است. در این مقاله ما نحوه عیب یابی و تعمیر پکیج ایمرگاس را توضیح می‌دهیم تا با آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنید و بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

انواع مدل‌های مختلف پکیج ایمرگاس

یکی از بزرگترین تولید کننده‌های پکیج در سطح جهان ایمرگاس می‌باشد که دارای بیش از 75 نوع محصول در پنج مدل متفاوت می‌باشد که آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • پکیج ایمرگاس تک مبدل Bithermic:

این پکیج در دو نوع فن دار به نام Eolo و بدون فن به نام Nike star وجود دارد که برای فضاهایی با مساحت 150 متر مربع مناسب است. پکیج تک مبدله دارای صفحه نمایش برای کد خطا، سیستم ضد یخ زدگی، سیستم بای پاس اتوماتیک، سیستم ضد گریپاژ و سیستم احتراق آهسته  می‌باشد.

 • پکیج ایمرگاس دو مبدل Mono thermic:

این پکیج دارای ظرفیت 000/24 تا 000/32 کیلو کالری برای فضاهایی به مساحت 180 تا 200 متر مربع مناسب است. پکیج‌های دو مبدل در دو نوع EOLO و Nike موجود هستند که نوع اول فن دار است و با سه ظرفیت 24 و 28 و 32 کیلو وات در بازار موجود است و نوع دوم نیز تک مبدل  با ظرفیت‌های 24 و 28 کیلو وات تولید می‌شود. هر دوی این مدل‌ها دارای صفحه نمایش برای حالت عملکرد دستگاه می‌باشند.

این پکیج دارای راندمان 93% می‌باشد و دودکش آن نیز دو جداره است. در مناطقی که دارای آب با املاح زیادی هستند می‌توان از این پکیج استفاده کرد. از دیگر امکانات این پکیج می‌توان به مبدل حرارتی استنلس استیل که برای تولید آب گرم مصرفی به صورت جداگانه، سیستم کنترل جریان خودکار گاز عیب یاب الکترونیکی، سیستم احتراق آهسته مدولاسیون، سیستم آیونایز حفاظت از شعله، سیستم بای پاس اتوماتیک، قابلیت اتصال به ترموستات اتاقی و جرقه زن الکترونیکی اشاره کرد.

 • پکیج ایمرگاس چگالشی Victorix:

پکیج چگالشی ایمرگاس با راندمان 107% و بالاتر  دارای 8 مدل متفاوت با ظرفیت‌های 26  تا 115 کیلو وات می‌باشد. تمامی‌مدل‌های این پکیج از نوع فن دار با محفظه احتراق بسته می‌باشند. این پکیج برای فضاهایی با مساحت 200 تا 1100 متر مربع مناسب می‌باشد. از مزایای این پکیج می‌توان به قابلیت اتصال سری تا 8 دستگاه برای استفاده در مساحت‌هایی تا 5000 متر مربع و همچنین کاهش 50 درصدی سوخت نسبت به موتورخانه‌های معمولی، کاهش 30 درصدی استفاده از گاز، قابلیت اتصال از ظرفیت 50 تا 115 کیلو وات به منبع آب گرم می‌توان اشاره کرد. این پکیج دارای قابلیت‌هایی مانند حفاظت در برابر رسوب گرفتگی، سیستم عیب یابی خودکار به صورت نمایش خطا بر روی صفحه نمایشگر، سیستم مدولاسیون کارکرد، سیستم ضد یخ زدگی و سیستم بای پاس اتوماتیک اشاره نمود.

انواع مدل‌های مختلف پکیج ایمرگاس

 • پکیج ایمرگاس دیواری مخزن دار Avio-Zeus:

پکیج ایمرگاس دیواری مخزن دار دارای سه ظرفیت 24، 28 و 32 کیلو وات می‌باشد که برای مساحت‌هایی از 150 تا 300 مترمربع مناسب است. این پکیج‌ها در دو نوع فن دار و بدون فن در بازار تولید می‌شوند و مخزن این پکیج که از نوع استنس استیل 316 L است تا ظرفیت 28 کیلو وات 45 لیتری و 32 کیلو وات  60 لیتری می‌باشد. این پکیج برای مناطقی که دارای املاح آب زیادی می‌باشند مناسب است و می‌توان در محیط بیرون نیز نصب شود زیرا در مقابل نفوذ آب مقاوم است. دو مدل این پکیج ZEUS و AVIO نام دارند که مدل اول مخزن دار و دومی‌بدون فن می‌باشد.

 • پکیج ایمرگاس زمینی مخزن دار Hercules:

پکیج ایمرگاس زمینی هرمدل تنها دارای یک مدل با ظرفیت 32000 است اما در دو مدل با مخزن  50 L با ارتفاع 850 میلی متر و 120 L با ارتفاع 1600 میلی متر تولید می‌شود. این پکیج می‌تواند آب گرم مصرفی دو حمام را تامین کند زیرا دارای قابلیت تامین 15 تا 24 لیتر بر دقیقه آب گرم است. برخی از قابلیت‌های این پکیج عبارتند از: چهار ستاره بودن نشان اروپا، سیستم کنترل لحظه به لحظه دمای محیط متناسب با تغییرات محیط بیرون، سیستم عیب یاب الکترونیکی و سیستم ایمنی تخلیه گازهای احتراق.

لیست خطا پکیج immerges

لیست خطا پکیج ایمرگاس immerges

در این قسمت لیستی از خطاهای پکیج ایمرگاس و نحوه عیب یابی پکیج را در اختیارتان می‌گذاریم تا اگر در تعمیرکاری پکیج تازه کارید و یا خودتان می‌خواهید در مورد خطاها اطلاعاتی کسب کنید، آن‌ها را فرابگیرید.

 • خطای 01: شعله روشن نمی‌شود

علت: نبودن گاز، توان و میزان شعله پایین است، شیر گاز معیوب،  الکترود معیوب است.

راه حل: بررسی مسیر گاز و تخلیه هوای مسیر، تنظیم کردن توان اشتعال مشعل، بررسی کردن شیر گاز و تعویض آن در صورت نیاز، بررسی سیم کشی الکترود یا تعویض آن

 • خطای 02: ترموستات حد عمل نمی‌کند

علت: عدم گردش آب در مدار شوفاژ، سنسور مدار شوفاژ معیوب است، وجود هوا در مدار

راه حل: بررسی کردن مدار شوفاژ و چک کردن شیرهای مربوط به آن، چک کردن موقعیت و عملکرد مدار شوفاژ، تخلیه هوای مدار شوفاژ

 • خطای 03: حسگر دود فعال شده است (در مدل بدون فن)، عدم فعال شدن پرشر سوئیچ دود (در مدل فن دار)

علت: قطر نامناسب دودکش یا مسدود بودن آن، اتصال ترموستات دور باز است، سنسور ترموستات معیوب است

راه حل: چک کردن کامل و تعمیر دودکش، بررسی کردن ترموستات دور، چک کردن سنسور ترموستات و تعویض سنسور دود

 • خطای 04: خراب بودن ترموستات دود و ترموستات حد

علت: حمل نصب سنسورها دارای اشکال است، قطع بودن اتصالات دودکش

راه حل: رسوب در محل اتصال سنسور دارای خرابی است و نیاز به سرویس دارد، چک کردن اتصالات مربوط به سنسور و سیم کشی مربوط به آن

 • خطای 05: سنسور رفت شوفاژ خراب است

علت: سیم کشی خراب است، سنسور دارای اشکال است، ممکن است اتصالات سیم کشی دارای قطعی باشند

راه حل: بررسی سیم کشی و یا تعویض سنسور

 • خطای 06: سنسور مدار آب گرم مصرفی خراب است

علت: سیم کشی خراب است، سنسور دارای اشکال است، ممکن است اتصالات سیم کشی دارای قطعی باشند

راه حل: بررسی سیم کشی و یا تعویض سنسور

 • خطای 10: پایین بودن فشار مدار شوفاژ

علت: ممکن است پرشر سوئیچ آب معیوب و یا قطع شده باشد، ممکن است به دلیل پایین بودن بسیار زیاد فشار آب باشد

راه حل: باید پرشر سوئیچ آب چک و سپس تعمیر شود، مدار باید توسط شیرپرکن پر شود.

 • خطای 11: پرشر سوئیچ دود غیرفعال شده است و دود تخلیه نمی‌شود

علت: دیافراگم پرشر سوئیچ معیوب است، مسدود بودن دودکش و یا نامناسب بودن آن، ممکن است سیم کشی دارای مشکل و یا قطعی باشد، اتصال پرشر سوئیچ دورباز است

راه حل: پرشر سوئیچ باید چک و تعمیر شود، مسیر دودکش باید بررسی و باز شود، سیم کشی باید چک شود، بررسی سیم کشی

 • خطای 20: سیستم شعله قابل تشخیص نیست

علت: ممکن است به دلیل خرابی الکترود باشد، برد الکترونیکی دارای خرابی است.

راه حل: الکترود و سیم مربوطه باید چک شوند، برد الکترونیکی باید بررسی شود.

 • خطای 27: میزان گردش آب در مدار کم است

علت: ممکن است به دلیل وجود داشتن هوا در مسیر و یا عدم گردش آب در سیستم باشد.

راه حل: در مورد اول باید هوای موجود تخلیه شود، در مورد دوم پمپ سیرکولاتور باید چک شود.

 • خطای 28: مدار آب گرم مصرفی نشتی دارد

علت: اتصالات دارای نشتی هستند، شیر آلات در مدار آب گرم مصرفی نشتی دارند

راه حل: اتصالات مربوطه باید تعمیر شوند، شیر آلات و مدار آب گرم مصرفی باید چک و تعمیر شوند.

 • خطای 31: ترموستات اتاقی غیرفعال شده است

علت: اتصالات مربوط به این ترموستات قطع شده است، این ترموستات خراب شده است، ترموستاتی که نصب شده است نامناسب است.

راه حل: سیم کشی مربوطه باید چک و تعمیر شود، ترموستات باید تعویض شود، از یک ترموستات اتاقی مناسب استفاده کنید.

تعمیر پکیج ایمرگاس

تعمیر پکیج ایمرگاس

اگر پکیج شما دارای مشکلاتی مانند نشتی یا آبریزش، گرم نکردن شوفاژ، نمایش کد خطا یا ارور و کار نکردن پکیج، سر و صدای نا هنجار و بلند، روشن نشدن پکیج، افت فشار مداوم، خاموش شدن مداوم پکیج، گرم نکردن آب و یا…. باشد سریعا باید جهت رفع عیب و تعمیر پکیج اقدام نمایید و با زرین سرویس تماس بگیرید. تعمیرکار پکیج ایمرگاس باید فردی باتجربه و آموزش دیده باشد زیرا این پکیج با بیش از 25 قطعه ساختار متفاوتی با سایر پکیج‌های موجود در بازار دارد. اگر فردی آموزش ندیده به تعمیر پکیج شما بپردازد، ممکن است آسیب‌های بیشتری نیز به آن وارد نماید. تعمیرکاران زرین سرویس بعد از بررسی پکیج شما به تعمیر آن می‌پردازند و بعد از کسب اطمینان اگر قطعه مربوطه قابل تعمیر نبود، تعویض آن با نسخه اورجینال انجام می‌شود زیرا هزینه تعمیر یک قطعه بسیار کمتر از تعویض آن می‌باشد اما اگر در نهایت نیاز به تعویض قطعه داشته باشید به شما علت‌ها و گزارشات عیب یابی کامل داده خواهد شد تا با اطمینان خاطر از به صرفه بودن تعویض، این کار را انجام دهید.

سرویس پکیج ایمرگاس immerges

سرویس پکیج ایمرگاس immerges

همه ما می‌دانیم که سرویس پکیج امری ضروری در نگهداری و سالم ماندن پکیج می‌باشد. اما بسیاری از افراد این امر را نادیده گرفته و یا به آن توجهی نمی‌کنند و دچار عواقبی مانند از کار افتادن پکیج می‌شوند. پس لازم است که این امر را جدی بگیرید. از جمله کارهای مهمی‌که یک تعمیرکار باید در هنگام سرویس پکیج ایمرگاس انجام دهد این است که به رسوب زدایی آن بپردازد. اگر پکیج شما زمان زیادی را برای گرم کردن صرف می‌کند و یا دارای افت فشار آب می‌باشد بدانید که به سرویس پکیج و رسوب زدایی آن احتیاج دارید. همانطور که در قسمت قبل ذکر کردیم یک تعمیرکار باید در زمینه تعمیر و سرویس آموزش‌های لازم را دیده باشد. حتی در زمینه رسوب زدایی نیز باید به این نکته دقت داشته باشید. زیرا اگر رسوب زدایی نیز با مهارت‌های لازم خود انجام نشود ممکن است رسوب‌ها به قسمت‌های دیگر پکیج نفوذ کنند و باز هم نیاز به یک رسوب زدایی دیگر داشته باشید که هزینه‌های اضافی را در می‌گیرد.

انجام سرویس پکیج مزایایی دارد که آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • سرویس پکیج باعث می‌شود که در هنگام باز کردن دستگاه سایر عیوب را نیز شناسایی کینم.
 • با انجام سرویس پکیج به عمر دستگاه خود کمک کرده و راندمان آن را افزایش می‌دهیم.
 • با پرداخت هزینه کمتر برای سرویس‌های دوره ای و منظم می‌توان از هزینه‌های هنگفت تعویض قطعه و پکیج جلوگیری نمود.
 • سرویس پکیج به ظاهر و زیبایی آن کمک می‌کند زیرا با سرویس پکیج به تمیز کردن و رسوب گیری آن نیز می‌پردازیم.

هزینه سرویس و تعمیر پکیج ایمرگاس

هزینه تعمیر  و سرویس پکیج ایمرگاس بستگی به وقت و مقدار کاری دارد که سرویس کار برای آن می‌گذارد. گاهی اوقات زمانی که برای رسوب گیری و شستشوی یک پکیج صرف می‌شود بسیار زیادتر نسبتبه یک پکیج دیگر است، زیرا افرادی که سرویس پکیج  را پشت گوش بیندازند قطعا پکیجی با رسوب‌های بسیار فراوان دارند که وقت و زمان بیشتری برای سرویس میطلبد که باید هزینه بیشتری را نیز متقبل شوند. درمورد تعرفه تعمیر پکیج نیز فاکتورهایی مورد نظر است که باعث تغییر در رنج قیمت شده و نمی‌شود عدد ثابتی را برای هزینه اعلام کرد. تا زمانی که علت و و میزان خرابی پکیج مشخص نشده باشد نباید حرفی از قیمت زده شود. بنابراین بعد از تماس با تعمیرکاران زرین سرویس و بررسی‌های دقیق  از میزان خرابی،  هزینه تعمیر به شما اعلام می‌شود. این هزینه به فاکتورهایی مانند نوع خرابی پکیج، نیاز به تعویض قطعات، زمان و میزان سختی کار شما بستگی دارد.

جهت رزرو و اطلاع از قیمت دقیق سرویس و تعمیر پکیج ایمرگاس با شماره 02144563422 تماس بگیرید.