ماشین لباسشویی از وسایل پر کاربرد در منازل و سایر مکان‌ها از جمله بیمارستان، هتل و … می‌باشد. در برخی مواقع مشکلاتی از جمله نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی به وجود می‌آید که باید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی معلوم شود. از جمله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌تواند خرابی تسمه، چفت نشدن در و … باشد. در ادامه زرین سرویس شما را با علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا می‌کند.

زرین سرویس یک شرکت معتبر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در محل می‌باشد و شما در هر منطقه از استان‌های تهران، شیراز، اصفهان، مازندران، رشت، البرز، گرگان، گیلان و … هستید می‌توانید از خدمات زرین سرویس برای جستجوی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی کمک بگیرید، با ما همراه باشید.

جهت سرویس و تعمیر انواع ماشین لباسشویی با شماره 44563422-021 تماس بگیرید.

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

از جمله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.
در برخی مواقع مشکلی برای لباسشویی شما پیش می‌آید و این سوال برای شما پیش می‌آید که چرا ماشین لباسشویی نمی‌چرخد در جواب به این سوال پاسخ‌های متداولی وجود دارد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.
منظور از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی این است که دیگ داخلی لباسشویی کار نکرده و نمی‌چرخد و باعث از کار افتادن لباسشویی به طور کامل می‌شود.

· قفل درب لباسشویی

یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی قفل درب ماشین لباسشویی است.
زمانی که لباسشویی شروع به راه اندازی می‌شود باید درب آن بسته شده و قفل شود و تا زمانی که قفل نشود لباسشویی شروع به کار نخواهد کرد چرا که احتمال باز شدن درب، در هنگام چرخش دیگ وجود دارد.

قفل درب ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· سیستم قفل درب ماشین لباسشویی

سیستم قفل درب لباسشویی در صورت خراب بودن یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌شود که باید تعمیر یا تعویض شود.
سیستم قفل درب با قفل درب متفاوت است چرا که سیستم شامل تمام اجزای اطراف آن می‌باشد که کار قفل را انجام می‌دهند در صورتی که قفل درب شامل خود قفل می‌باشد.

· چفت درب ماشین لباسشویی

از دیگر علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چفت درب ماشین لباسشویی می‌باشد.
در برخی موارد علت نچرخیدن ماشین لباسشویی ناشی از خرابی چفت درب مکانیکی یا الکترونیکی است که باید عیب یابی شود تا جواب به سوال چرا ماشین لباسشویی نمی‌چرخد تعیین شود.
همانطور که برای قفل درب ماشین لباسشویی گفتیم چفت درب هم همان کاربرد را دارد و تا زمانی که چفت درب به درستی بسته نشود دستگاه شروع به کار نمی‌کند.
پس یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بسته نشدن چفت درب ماشین لباسشویی است.

چفت درب ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· برد کنترلی موتور ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی برد کنترلی موتور آن است.
برد کنترلی موتور وظیفه ی تامین نیروی موتور را به عهده دارد و در صورتی که یک نقص در برد موتور به وجود بیاید ماشین لباسشویی کار نمی‌کند و نمی‌چرخد.
برای تعمیر برد کنترلی موتور ماشین لباسشویی می‌توانید از نیروهای متخصص زرین سرویس کمک بگیرید.

برد کنترلی موتور ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· رتور و استاتور ماشین لباسشویی

یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی سیم پیچ استاتور و یا آسیب دیدن هر نقطه از رتور از جمله آهنربای آن می‌باشد.
کارکرد رتور و استاتور ماشین لباسشویی اینگونه است که با یکدیگر درگیر شده و یک میدان مغناطیسی قوی جهت حرکت به هر دو سمت ایجاد می‌کنند.
در صورتی که هر نقطه از رتور یا استاتور آسیب دیده باشند اجازه چرخیدن به دیگ ماشین لباسشویی را نخواهند داد و یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی را تشکیل می‌دهند.

رتور و استاتور ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی

از دیگر علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خراب شدن کوپلینگ موتور است.
وظیفه ی کوپلینگ موتور اتصال موتور ماشین لباسشویی به سیستم انتقال نیرو است.
در واقع باید بگویم که کارکرد این قطعه اینگونه است که اگر بیشتر از وزن در نظر گرفته شده ی ماشین لباسشویی درون آن لباس بریزیم، انتقال نیرو به موتور را انجام نمی‌دهد و اجازه نمی‌دهد لباسشویی راه اندازی شود.
در بعضی مواقع امکان اینکه کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی شما خراب شود وجود دارد که در اثر زیاد کار کردن این اتفاق خواهد افتاد.

کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· کلاچ ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی کلاچ ماشین لباسشویی می‌باشد.
کلاچ ماشین لباسشویی وظیفه اتصال موتور انتقال نیرو و گردونه چرخش را به عهده دارد و زمانی که هردو به درستی کار خود را انجام دهند هیچ مشکلی برای چرخش ماشین لباسشویی به وجود نمی‌آید و نیاز به جستجوی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی نیست.
در صورتی که کلاچ ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد و یا ساییده شود در عملکرد دستگاه مشکل به وجود آمده و سوال پیش می‌آید که چرا ماشین لباسشویی نمی‌چرخد.

کلاچ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· کیت باند کلاچ ماشین لباسشویی

معیوب بودن کیت باند کلاچ هم می‌تواند یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد.
کیت باند کلاچ یکی از قسمت‌های کلاچ است که باعث می‌شود زمانی که گردونه چرخش راه اندازی می‌شود به آن سرعت بخشد.

کیت باند کلاچ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· سبد محرک ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی معیوب شدن سبد محرک ماشین لباسشویی می‌باشد.
سبد محرک بین گردونه داخلی و سیستم انتقال نیرو قرار می‌گیرد و در صورتی که فکر می‌کنید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سبد محرک است ابتدا باید گردونه چرخشی را بررسی کنید و اگر ایراد از آن نبود باید سیستم انتقال نیرو را چک کنید و اگر هر دوی آن‌ها مشکل نداشتند می‌توانید سبد محرک را تعویض کنید.

· بیرینگ ماشین لباسشویی

یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی و یا ساییدن بیرینگ‌های ماشین لباسشویی است.
بیرینگ یکی از قطعات گران قیمت ماشین لباسشویی است که درون گردونه خارجی قرار می‌گیرد که وظیفه آن کمک کردن به گردونه داخلی جهت نرم و راحت کار کردن آن است.

بیرینگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· تسمه ماشین لباسشویی

از مهم ترین علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بروز مشکل در تسمه محرک ماشین لباسشویی است.
وظیفه تسمه چرخاندن طبلک ماشین لباسشویی است که در صورت پوسیدگی، پاره شدن، شل شدن روی چرخ تسمه و … یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌شود.

تسمه ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· چرخ تسمه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خراب شدن چرخ تسمه ماشین لباسشویی می‌باشد.
چرخ تسمه یک قطعه است که تسمه روی آن و طبلک چرخش و موتور قرار می‌گیرد و به چرخش تسمه کمک می‌کند.
با سایش و معیوب شدن چرخ تسمه امکان اینکه تسمه روی آن نماند و سر بخورد و خلاصه به هر نحوی اجازه چرخش تسمه روی چرخ تسمه را ندهد وجود دارد و باعث بروز علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌شود.

چرخ تسمه ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

· موتور ماشین لباسشویی

از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی که بسیار نادر است خرابی و یا سوختن موتور ماشین لباسشویی می‌باشد زمانی که تمام قطعات ماشین را بررسی کردید و مطمئن شدید که ایرا از آن‌ها نیست آن زمان می‌توانید موتور را بررسی کنید.
زمانی که بخواهید به جواب سوالتان که چرا ماشین لباسشویی نمی‌چرخد برسید و علت خرابی آن هم ناشی از موتور ماشین لباسشویی بود باید ابتدا برق به موتور وصل کرده در صورتی که مشاهده کردید موتور کار می‌کند ولی صدای غیر عادی دارد و همچنین موتور صدای معمولی می‌دهد ولی کار نمی‌کند باید آن را تعمیر کنید.

 

در این بخش شما را با انواع علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا کردیم در صورتی که تمایل دارید با راه حل رفع علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

ال جی یکی از بزرگ ترین شرکت‌های کره ای در زمینه ساخت انواع وسایل برقی از جمله ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی، تلویزیون، یخچال و … می‌باشد.
در برخی مواقع ماشین لباسشویی شما با مشکلاتی روبه رو خواهد شد از جمله نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی که در ادامه شما را با علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا خواهیم کرد.
از مجموعه مشکلاتی که باعث بروز علت نچرخیدن ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد پوسیدگی تسمه، خرابی چفت در، خرابی قفل در و … می‌باشد.
در صورتی که علت نچرخیدن ماشین لباسشویی ال جی خود را پیدا نکردید می‌توانید از زرین سرویس نمایندگی معتبر تعمیرات لوازم خانگی در استان‌های شیراز، گرگان، رشت، گیلان و … کمک بگیرید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما

پاکشوما یک شرکت ایرانی است که حدودا 40 سال است فعالیت خود را شروع کرده و با شرکت‌های خارجی از جمله ال جی، فیلیپس و … که در زمینه ساخت انواع ماشین لباسشویی‌های نیمه اتوماتیک فعالیت داشتند قرارداد بست و امروزه یکی از بهترین برند‌های ماشین لباسشویی اتوماتیک را به بازار ارائه کرده است.
از مجموع مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پاکشوما به وجود می‌آید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی است.
از مجموع علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌تواند خرابی موتور ماشین لباسشویی، خراب شدن بیرینگ و … می‌باشد.

 

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

بوش یک شرکت آلمانی با بیش از یک قرن سابقه درخشان در زمینه ی ساخت لوازم برقی فعالیت دارد.
از مجموع لوازم برقی که تولید می‌کند چرخ گوشت، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … می‌باشند.
علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش ساییده شدن موتور چرخش تسمه، خرابی برینگ و … می‌باشد.
شما دوستان عزیز می‌توانید جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود در انواع برند‌های معروف و مختلف از زرین سرویس کمک بگیرید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

سامسونگ یک شرکت کره ای بسیار معتبر است که محصولات خوبی به بازار ارائه می‌دهد این شرکت در زمینه ساخت انواع لوازم خانگی فعالیت دارد.
از مجموع وسایل برقی این برند ماشین لباسشویی می‌باشد.
ماشین لباسشویی برخی مواقع با مشکلاتی روبه رو می‌شود یکی از آن‌ها علت نچرخیدن ماشین لباسشویی که دلایل مختلفی دارد از جمله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی چفت در، خرابی سیستم قفل در، خرابی موتور، پوسیدگی تسمه و … می‌باشد.
جهت تعمیر علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید از زرین سرویس کمک بگیرید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوو

یک شرکت کره ای در حوزه ساخت لوازم برقی است که تاریخچه ی آن به سال 1971 برمی‌گردد.
ماشین لباسشویی‌های دوو یکی از بهترین برندها است که در برخی موارد با مشکلاتی روبه رو خواهند شد از جمله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی و علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی که می‌توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو از زرین سرویس کمک بگیرید.
از جمله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی برینگ‌ها، پوسیدگی تسمه، خرابی سبد محرک، خرابی کلاچ و … می‌باشد در صورتی که نمی‌توانید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی تان را پیدا کنید از زرین سرویس کمک بگیرید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوو

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

اگر نام برند ماشین لباسشویی شما در لیست بالا نبود اصلا نگران نباشید چرا که زرین سرویس قادر به تعمیر انواع برند‌های مختلف ماشین لباسشویی در استان‌های مختلف مشهد، شیراز، تهران، گرگان، اصفهان، البرز، گیلان، مازندران و … می‌باشد.

راه حل رفع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

در این بخش می‌خواهیم شما را با راه حل رفع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی آشنا کنیم با ما همراه باشید.
در اولین مرحله علت نچرخیدن ماشین لباسشویی قفل و چفت ماشین لباسشویی را چک می‌کنیم و در صورتی که مشکل ایجاد شده از آن باشد آن‌ها را در صورتی که قابل تعمیر اند تعمیر می‌کنیم و در غیر اینصورت باید تعویض شوند.
در مرحله بعدی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی باید برد کنترلی ماشین لباسشویی بررسی شود چرا که یکی از مهم ترین قسمت‌های ماشین لباسشویی است و در صورت بروز هر گونه مشکل در آن ماشین لباسشویی به صورت کلی از کار می‌افتد بهتر است تعمیر این قسمت را به یک متخصص بسپارید.
در مرحله بعدی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی که خرابی رتور و استاتور علت نچرخیدن ماشین لباسشویی می‌شوند باید آن‌ها را طور کلی تعویض کرد.
در صورتی که علت نچرخیدن ماشین لباسشویی کوپلینگ بود باید آن را تعویض کنید چرا که قابل تعمیر نیست.
همچنین در ادامه سایر قطعات دیگر از جمله کلاچ، بیرینگ، تسمه، کیت باند کلاچ، صفحه متحرک تسمه و … قابل تعمیر نیستند و در صورت بروز هر گونه مشکل باید تعویض شوند چرا که این قطعات قابل تعمیر نیستند و باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی تان می‌شوند.
در مراحل آخر علت نچرخیدن ماشین لباسشویی که ناشی از موتور است باید از یک متخصص کمک بگیرید تا موتور را بررسی کند و در صورتی که سوخته نشده است آن را تعمیر کند و در غیر اینصورت باید تعویض شود.

تعمیر انواع ماشین‌های لباسشویی در انواع برندها و مدل‌های مختلف توسط تیم حرفه ای زرین سرویس انجام می‌شود.

راه حل رفع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در تهران و البرز

در این مقاله به صورت کلی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی و راه حل رفع آن را برای شما توضیح دادیم و شما می‌توانید به صورت رایگان از آن بهره ببرید.
در صورتی که نمی‌توانید علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی تان و همچنین علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را پیدا کنید می‌توانید از زرین سرویس کمک بگیرید.
فقط کافی است به صورت آنلاین و یا تماس تلفنی سفارش تان را ثبت کنید تا زرین سرویس در کمترین زمان ممکن در  استان‌های البرز و تهران و همچنین اصفهان، شیراز، گرگان، گیلان، رشت، مازندران، مشهد و … در منطقه مورد نظر شما حاضر شده و مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف کند.

هزینه تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

هزینه تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مانند تعمیر سایر لوازم برقی وابسته به مشکل آن است.
برای مثال هزینه تعویض تسمه با هزینه تعمیر موتور کاملا متفاوت است و قبل از تعیین مقدار هزینه باید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی معین شود.
در صورتی که به جواب پرسش‌های خود نرسیده اید با ما تماس بگیرید.