ما به کولر گازی نیازمندیم تا حین هوای گرم، هوایی خنک را تجربه کنیم. این سیستم مانند اکثر لوازم نیز مستعد مشکلات است و بعضی اوقات عملکردی را که انتظار دارید از خود نشان نمی‌دهد. بیشتر افراد هنگام مواجهه با مشکلات واحد خود، با ارائه دهنده خدمات تعمیر کولر گازی تماس می‌گیرند. اما برخی از مراحل وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکل آن‌ها را انجام داده و مشکل را برطرف نمایید. ریست کردن کولر گازی از جمله مواردی هست که می‌تواند به شما کمک شایانی کند. با ما همراه باشید تا در این مطلب نحوه ریست کولر گازی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

چرا نیاز به ریست کردن کولر گازی دارید؟

چرا نیاز به ریست کردن کولر گازی دارید؟

نیاز به ریست کردن کولر گازی

هر چند وقت یکبار نیاز است شما اقدام به ریست کردن کولر گازی نمایید چرا که قطع کننده مدار درگیر است و اجازه نمی‌دهد کمپرسور کولر گازی شروع به کار کند. ریست کولر گازی برای محافظت از سیستم و جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند آتش سوزی و انفجار وارد عمل می‌شود. جزء اساسی هر واحد، قطع کننده مدار است و نباید به سادگی از کنار آن رد شد. اگر ترموستات دستگاه با مشکل مواجه شود، ممکن است لازم باشد اقدام به ریست کردن کولر گازی نمایید.

آموزش نحوه ریست کردن کولر گازی

آموزش نحوه ریست کردن کولر گازی

آموزش نحوه ریست کردن کولر گازی

قبل از تلاش برای ریست کولر گازی، اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه منظمی‌دارید و طور یکنواخت جریان می‌یابد.

  • دکمه ریست کولر گازی را بیابید : تقریبا روی تمامی‌ریموت کنترل کولر‌های گازی گزینه ریست وجود دارد. این دکمه معمولاً به رنگ قرمز است. باید به صورت واضح به عنوان دکمه تنظیم مجدد مشخص شود.
  • دکمه ریست را فشار دهید : پس از یافتن دکمه ریست کولر گازی، آن را به طور مداوم به مدت 3 ثانیه فشار دهید و آن را رها کنید. بعد از چند لحظه، دوباره به مدت 3 ثانیه دکمه را فشار دهید. بعد از اینکار سیستم شما خاموش و مجددا راه اندازی خواهد شد .

ریست کردن کولر گازی برای دستگاه‌هایی که فاقد این دکمه هستند

ریست کردن کولر گازی برای دستگاه‌هایی که فاقد این دکمه هستند

ریست کردن کولر گازی برای دستگاه‌هایی که فاقد این دکمه هستند

اگر سیستم تهویه مطبوع شما دکمه تنظیم مجدد ندارد، باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید. زیست کولر گازی بصورت  دستی پیچیده نیست و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

  • منبع تغذیه را خاموش کنید : در کنار واحد کمپرسور یونیت بیرونی شما باید پنل خاموش وجود داشته باشد. سوئیچ را خاموش کنید تا مدار 240 ولت را در پنل الکتریکی اصلی خانه خود قرار دهید. شما باید آن را خاموش کنید. این باعث می‌شود تمام منبع تغذیه به سیستم شما قطع شود.
  • دستگاه را از برق جدا کنید : دستگاه را بطور کامل از منبع تغذیه جدا کره و از ورود هر گونه انرژی به دستگاه جلوگیری کنید.
  • 30 دقیقه صبر کنید: برای اتصال مجدد سیستم لازم نیست خیلی صبر کنید اما خوب است که خیلی سریع آن را دوباره وصل نکنید. 30 دقیقه زمان کافی برای ریست کردن کولر گازی است.
  • منبع تغذیه را روشن کنید : پس از اتصال کولر گازی به سوئیچ اصلی 240 ولت، اقدام به روشن کردن دستگاه نمایید. سپس برق دستگاه را متصل کنید. قبل از اینکه برق را به طور کامل روشن کنید، اطمینان حاصل کنید که ترموستات شما خنک شده است.

اگر این مراحل را طبق دستورات زرین سرویس طی کنید، کولر گازی شما مطابق آنچه انتظار دارید کار خواهد کرد. اگر سیستم شما همچنان خنک نمی‌کند، سعی کنید ترموستات را بررسی کرده و فیلتر را تمیز کنید. فیلترهای کثیف می‌توانند جریان هوا را مختل کرده و راندمان خنک کننده دستگاه را به خطر بیندازند. هنگامی‌که ترموستات در تنظیمات صحیح قرار گرفت و فیلتر تمیز شد، اقدام به ریست کولر گازی نمایید تا کارایی دستگاه تست شود.

تعمیر و نگهداری از کولر گازی

تعمیر و نگهداری از کولر گازی

تعمیر و نگهداری از کولر گازی

کارشناسان زرین سرویس توصیه می‌کنند حداقل یک بار در سال اقدام به سرویس کولر گازی نمایید. همچنین می‌توانید با تمیز کردن فیلتر بطور مرتب تا حدودی از دستگاه محافظت کنید. شما عزیزان می‌توانید جهت تعمیر، سرویس و نصب کولر گازی با کارشناسان زرین سرویس از طریق همین سایت در ارتباط باشید.

سخن پایانی

اگر کولر گازی شما متوقف شده باشد، لازم نیست گرمای تهران را متحمل شوید. به خصوص اگر مشکل آن جزئی باشد، تعمیر اغلب سریع است و می‌توانید آن را به تنهایی در خانه انجام دهید. به یاد داشته باشید قبل از ریست کردن کولر گازی، ترموستات را خاموش کنید تا روند بدون نقص و ایمن پیش برود. بعد از اینکه همه چیز را به درستی انجام دادید، می‌توانید یک بار دیگر از هوای خنک لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ریست کولر گازی یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات زرین سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر کولر گازی و کارهایی که می‌توانید برای حفظ  کولر گازی به طور مرتب انجام دهید، با زرین سرویس تماس بگیرید. تکنسین‌های ما مشتاقانه منتظر تماس شما هستند.